Dinaminiai paieškos skelbimai

Dinaminiai paieškos skelbimai

Kas yra dinaminiai paieškos skelbimai (angl. Dynamic Search Ads, DSA)?

Dinaminė paieška, tai Google AdWords reklamos kampanijos formatas, kuris skirtas Google Paieškai. Pagrindinis dinaminės paieškos tikslas pagal puslapio turinį ir paieškos užklausą sugeneruoti skelbimo antraštę, bei nukreipimo puslapį.

Google AdWords dinaminis skelbimas

Yra galimybė naudoti tik norimą puslapio turinį, tarkime jei tai elektroninė parduotuvė, galima dinaminius skelbimus kurti tiktai vienai prekių kategorijai arba visam puslapiui išskyrus vieną kategoriją, prekę ir t.t.

Kodėl dinaminius paieškos skelbimus reiktų naudoti?

Viena didžiausių priežasčių yra tokia, kad apie 16-18procentų visų užklausų yra unikalios, kuriu be dinaminių skelbimų nelabai eitų pasiekti, nebent naudojate plačios atitikties raktinius žodžius.

Tai pat dėl sukuriamų tinkamų skelbimo antraščių, skelbimai turi 1,5 – 2 kartais didesnius paspaudimo rodiklius.

Tai pat dinaminiai paieškos skelbimai puikiai tinka raktažodžių tyrimams, nes žinote pagal kokias paieškos užklausas lankytojai pas jus apsilanko. Dėl to su laiku galima populiariausiems raktažodžiams sukurti skelbimus rankiniu būdu įprastose kampanijose.

Dinaminiai paieškos skelbimai elektroninėms parduotuvėmis

Šiuo metu dinaminiai paieškos skelbimai geriausia tinka elektroninėms parduotuvėms, bet irgi ne visoms. Dinaminius skelbimus turėtų naudoti parduotuvės, kurios prekiauja prekėmis, kurių pavadinimai yra unikalūs ir žmonėms ieško pagal tikslius pavadinimus, pavyzdžiui: kvepalai, elektronikos prekės, kosmetika, laikrodžiai, receptų knygos… Arba galima naudoti jeigu puslapis turi daugybę įvairiausių kategorijų, tam dinaminiai skelbimai sutaupo žymiai daugiau laiko, kuriant skelbimus atskirai.

Elektroninės parduotuvės dažnai turi produktų, kurių pardavimai per mėnesį siekia po 1-5 arba nuperkami dar rečiau, dėl to jiems įprastus skelbimus kurti tai pat atimtų labai daug laiko, čia irgi pagelbėtų dinaminiai skelbimai.

Kuriant reklamos kampaniją naudojant dinaminius paieškos skelbimus reikėtų bent jau kartą į savaitę peržiūrėti pagal kokias užklausas lankytojai ateina į puslapį. Dar reikėtų nepamiršti padaryti, kad nebūtų imamas visas informacinis turinys pavyzdžiui: pirkimo vadovai, D.U.K. , apmokėjimo informaciją, grąžinimo informacija.

Išvados

Manau, kad dauguma parduotuvių gali pritaikyti dinaminius skelbimus, bent jau minimaliomis kainomis, nes šiuo metu dažnai Jūsų skelbimai bus rodomi pagal nepopuliarus užklausus, kur ir konkurencija maža, bet nauda tokia pati, kaip kitų raktažodžių. Dinaminiai paieškos skelbimai reikalauja gan didelės priežiūros, bet manau, kad atneš didelės naudos tai pat.