Svetainės adreso pasirinkimas – sudėtingas procesas?

Pirmasis malonumas, su kuriuo susiduria žmogus, norintis kurti savo svetainę – tai tinklalapio adreso (domeno) išsirinkimas. Taip sunku sugalvoti savo svetainei pavadinimą, kuris būtų aiškus, patogus bei gerai įsimenamas. O ką jau kalbėti, kad šiais laikais didžioji dauguma svetainių adresų yra naudojami kitų įmonių ar asmenų, tad pateiksime keletą patarimų, kurie jus nukreips teisinga linkme. (Čia galite pasitikrinti ar jūsų pageidaujamas adresas yra laisvas).

  1. Paprastumas ir aiškumas. Rekomenduojama aptkreipti dėmesį, kad jis būtų trumpas, greitai įsimenamas bei lankytojams nesukeltų problemų norint jį ištarti. Kadangi neretai kyla problemų klientams paskambinus ir paklausus, kur galėtų rasti platesnę informaciją apie jūsų vykdomą veiklą, o jums svetainės adresą tenka diktuoti paraidžiui…
  2. Konkurentai panašiu domenu. Prieš pasirinkdami svetainės adresą, suveskite šią frazę į paieškos sistemą (pavyzdžiui, Google) bei pasidomėkite, ar Google neindeksuoja panašios frazės aukštose pozicijose. Kadangi jūsų naujai sukurtai svetainei teks nemenkai paplušėti, kad iškiltumėte į Google paieškos rezultatų aukštumas bei nurungtumėte savo konkurentus, kurie naudoja panašius adresus.
  3. Jūsų veiklos atspindys. Jeigu tik įmanoma, pasistenkite rasti svetainės adresą, kuris savyje turėtų raktažodį (pagrindinį žodelį, kuris susijęs su jūsų veikla), tačiau kadangi tikimybė rasti tokį laisvą svetainės adresą gana menka, teks nemenkai paplušėti.
  4. Venkite skaičių.Domene naudojant skaičius, kur kas lengviau rasti neužimtą svetainės adresą, tačiau patartina to kuo labiau vengti. Kadangi toks domenas ne tik bus sunkiau įsimenamas bei sumenkės jo skambesys, tačiau, be to, jis atrodys nerimtas ir tikrai nesukels jūsų klientų pasitikėjimo.
  5. Pradėkite Dabar! Stenkitės išsirinkti svetainės adresą kaip galite greičiau, kol kas nors kitas jo nepagriebė!