Kreatinas: kodėl viena pigiausių medžiagų rinkoje, atneša vienus pastebimiausių rezultatų jėgos ir kūno rengybos sporte?

Žodis kreatinas ir jo nauda nepaslaptis daugumai, kadangi tai viena populiariausiai naudojamų medžiagų visame kultūrizmo, fitneso ar kitokio jėgos reikalaujančio sporto pasaulyje. Kad ir koks tikslas bebūtų, visi konsultantai ir treneriai dažniausiai rekomenduoja vartoti kreatino papildus. Nors jų skirtingų gaminių apstu visur, poveikis išlieka panašus, skiriasi tik kokybė. O ką geriausia rinktis, ko ne, kuom skiriasi įvairios kreatino formos ir kodėl jo poveikis toks stiprus, bus aptarta šiame straipsnyje. Beje, aukštos kokybės kreatino gaminius galite rasti Erasportas.lt internetinėje parduotuvėje.

 

Kreatinas ir jo formos

 

Rinkoje paprastai aptinkamos šios kreatino formos:

 

  • Kreatino monohidratas;
  • Kreatino hidrochloridas (HCL);
  • Kre-Alkalyn®;
  • Creapure®.

 

Kai kalbama apie kreatino formas, jos būna išgautos pasitelkiant įvairiausius šaltinius. Vieni populiariausių – kreatino monohidratas, creapure®, kre-alkalyn® ir kreatino hidrochloridas (HCL). Tačiau kreatino monohidratas – karalius, apimantis didžiausius pardavimus.

 

Kreatino monohidratas

 

Kreatino monohidratas patekęs į organizmą virsta fosfokreatinu, teikiančiu energiją raumenims ir atstatančiu adenozino trifosfato lygius. Kai fosfokreatino atsargos staigiai išauga, galima palaikyti daug aukštesnio intensyvumo treniruotes. Galima kelti daugiau, smūgiuoti stipriau, mažiau nuvarginami raumenys. Naujokai sporto salėje pastebi greitai progresuojančią jėgą, kadangi kiekvienoje treniruotėje gali kelti vienu ar net dviem pakartojimais daugiau kiekvieno pratimo paskutiniame sete. Šitaip duodamas stiprus stresas raumenims, ko pasekoje greitas „superkompensacinis“ procesas neišvengiamas, t.y raumenys ima augti ir tvirtėti daug greičiau atsistatymo būsenoje.

 

 

Kitos kreatino formos, kaip creapureTM, kre-alkalyn® ir kreatino hidrochloridas (HCL) atlieka tą patį vaidmenį, tačiau rezultatas skirtingas.

 

Kre-Alkalyn patento produktai

 

Kre-alkalyn patento produktai turi šarminę apsaugą (pH), todėl pagrindinis privalumas yra dingęs vandens kaupimąsis raumeniniame audinyje. Tai ypač aktualu kovinio sporto atstovams bei fitneso entuziastams, siekiantiems itin liesos raumeninės masės. Džiugiausia žinia apie Kre-Alkalyn kreatino patentą yra ta, kad nepaisant jo daug mažesnių gamintojų rekomenduojamų suvartoti dozių, efektas netik išlieka toks pat stiprus kaip ir vartonat įprastą kreatino monohidratą, tačiau neretu atveju internautai dalijasi ir labai pozityvia nuomone apie daug stipresnį poveikį jėgos įgijimo atžvilgiu lyginant su pastaruoju. Kitas didžiulis Kre-Alkalyn privalumas yra visiškas skrandžio dirginimo neatsiradimas lyginant su įprastomis kreatino formomis. Deja, tokio tipo kreatinas yra dvigubai-trigubai brangesnis dėl sudėtingesnio gamybos proceso.

 

CreapureTM

 

CreapureTM – tai tas pats kreatino monohidratas, tačiau su užpatentuota specialia  Vokiečių formule. Ji pasižymi ypač geru mikronizacijos laipsniu, todėl patys teigia, kad jų produktas tirpsta geriau ir yra įsisavinamas efektyviau. Paprastai kaina tokios paskirties papildo būna didesnė, tačiau neženkliai. Tai aukščiausios kokybės kreatino monohidratas.

 

Kreatino hidrochloridas (HCL)

 

Mažiau populiarus – kreatino hidrochloridas. Jo poveikis toks pat, tačiau yra mažiau linkęs kaupti vandenį raumeniniuose audiniuose. Yra tyrimų, jog šiai kreatino formai nereikia daryti užkrovos fazės, kadangi  fosfokreatino atsargos raumenyse yra užpildomos vos kelių dienų ar net valandų laikotarpyje. Jeigu norite greito poveikio, rinkitės šį šaltinį, tačiau bendras rezultatas mėnesio bėgyje susilygina su kreatino monohidratu. Didžiausias kreatino hidrochlorido privalumas yra mažesnis skrandžio dirginimas, lyginant su įprastomis kreatino formomis.

 

Kiti įvairūs papildai sportui ir jų kombinavimas su kreatinu

 

Bene didžiausias skausmas sporto salės entuziastams – kiti maisto papildai sportui bei vaistai ir jų kombinavimas tarpusavyje. Jeigu vartojate įvairius gydytojo priskirtus vaistus, prieš vartojimą nedelsiant rekomenduojame pasikonsultuoti su savo šeimos daktaru. Ną o kalbant apie kitus maisto papildus, tai kreatino nerekomenduojama jungti kartu su įvairiais riebalų degintojais (išskyrus l-karnitiną) bei produktais, skatinančiais skysčių „varymą“ iš organizmo, pavyzdžiui kiaulpienių bei tribulus terrestris ekstraktais. Šitaip galite sukelti sunkią dehidrataciją, ko pasekoje galite sukelti rimtą inkstų pažaidą. Visada rekomenduojame prieš įsigyjant vienokį ar kitokį maisto papildą šalia kreatino, pasikonsultuoti su šios srities profesionalais, o tikrai geras konsultacijas ir didžiulį maisto papildų sportininkams pasirinkimą galite rasti www.erasportas.lt elektroninėje parduotuvėje!