Helovinas - kas tai?

Helovinas – kas tai?

Baisus sezonas įsibėgėja. Moliūgai išskaptuoti, vakarėliai suplanuoti, gudrybės ar skanėstai paruošti… laukiame tik aprangos. Tai viena naktis metuose, kai galime be svetimos nuomonės išeiti su apatiniu trikotažu ir zuikio ausimis.

Helovinas istorija

Cady Heron kartą pasakė: „Realiame pasaulyje Helovinas yra tada, kai vaikai persirengia kostiumėliais ir prašo saldainių. Tačiau merginų pasaulyje Helovinas yra vienintelis metų laikas, kai mergina gali apsirengti kaip visiška prostitutė, ir niekas nieko blogo negali pasakyti. „Mean Girls“ – itin sėkmingas, vis aktualus, satyrinis, tačiau ryškus moterų tarpusavio santykių vaizdavimas, nušviečia svarbų reiškinį: dauguma Helovino kostiumų, parduodamų jaunoms moterims, yra ypatingai seksualūs.

Kasmetinis Niujorko Helovino paradas prasidėjo 1973 m., vykstant antrosios bangos feminizmo, gėjų išsivadavimo judėjimo ir seksualinės revoliucijos laikotarpio viduryje. Šis Helovino paradas taip pat buvo pirmas kartas, kai šventei paminėti buvo dėvimi vis labiau atviresni bei seksualūs kostiumai.

Pradedant 1961 m., kai išpopuliarėjo kontraceptinės tabletės, pradėjo populiarėti vibratoriai bei masturbatoriai, o vėliau buvo išleista feministinė literatūra, pvz., Betty Friedan 63 m. „Moteriška mistika“, antrosios bangos feminizmas ragino moteris perimti savo kūno kontrolę. Judėjimas atmetė mintį, kad moterys egzistavo vyrams, ir sutelkė dėmesį į moterų kultūrines problemas, susijusias su jų laisve išreikšti savo seksualumą.

Šių laikų moterims apsirengimas labiau atvirais drabužiais buvo nepaisymas patriarchaliniams papročiams ir tokiu budu moterų kūno priežiūrai. Apvadų linijos pasiekė trumpiausią ilgį, kokį pasaulis matė anksčiau, kelnės išpopuliarėjo, o liemenėlės buvo boikotuojamos.

Daugeliui gėjų ir trans-identifikuojančių žmoniėms per tą laiką Helovinas buvo ta viena naktis metuose, kai jie galėjo pasipuošti taip, kaip nori, prisidengdami kostiumais. Tai buvo galimybė bendruomenei rengtis kuo drąsiau ir daryti tai gana saugiai.

Būtent šių judesių derinys paskatino Helovino dieną rengtis seksualiai. Abiem grupėms tai buvo jų laisvės ir pasididžiavimo tuo, kuo jie buvo, pasididžiavimo savo kūnu ir dalykais, kurie buvo išskirtinai jų, šventė. Rengtis seksualiais kostiumais buvo nepaklusnumas patriarchatui.

Helovinas 2023

2023 metų apklausos duomenimis, 58 % suaugusiųjų greičiausiai vilkės seksualų kostiumą, o 19 % tikisi, kad jų maskuotė padės užbaigti vakarą saldžiu skanėstu – po paklodėmis.

Tačiau rezultatai rodo, kad moterys įdeda daugiau darbo, norėdamos atrodyti nepriekaištingai ir užsisklęsti, nes tikėtina, kad šiais metais seksualią aprangą vilkės 72 % moterų, palyginti su tik 43 % vyrų.

Ir, matyt, kuo mažiau žinai, tuo geriau, nes 80 % respondentų kostiumų anonimiškumą laikė puikiausiu sprendimu.

Dauguma dalyvių planuoja apsirengti kaip katės (16%), Harley Quinn (14%) ir slaugytojos (11%).

Tuo tarpu vyrai svarsto apie Betmeną (15 proc.), gladiatorių (15 proc.) ar policijos pareigūną (15 proc.).

Nesvarbu, kokią tapatybę žmonės nuspręstų įkūnyti spalio 31 d., 39 % tikisi pasislėpti, net jei tai susiję su keistu elgesiu.

Jei naktis veda į vaidmenų žaidimą, 75% dalyvių bus daugiau nei patenkinti, kad įgyvendins savo karštus seksualinius troškimus.