Kaip greitai susikurti gerą internetinę svetainę?
Pagaliau supratai, kad šiuolaikiniame pasaulyje vis dėlto neišsiversi be internetinės svetainės? Puiku. Pagaliau. Turėdamas savo verslą (nesvarbu, ar didelis jis, ar mažas), bet neturėdamas savo internetinės svetainės dvidešimt pirmame amžiuje aplinkiniams gali pasirodyti mažų mažiausiai keistas. Ateivis. Tad jeigu jau pagaliau nusprendei sugrįžti į realybę – sveikiname. Ta proga pateiksime keletą naudingų patarimų, kad internetinių puslapių kūrimas būtų veiksmingas ir teiktų naudos.
Visai nebūtina kreiptis į profesionalus, jei turi gerą matymą, orientuojiesi spalvų paletėje ir gali svetainės apipavidalinimą susikurti pats. Nes visa kita bus juokų darbas – vien techninis galų suvedžiojimas. Tad jei pasitiki savo jėgomis ir puslapių kūrimas absoliučiai negąsdina, judame toliau.
Pirmiausia, ką reikės padaryti, tai užsisakyti domeną. Jį susigalvoti turi pats, o jo pavadinimas turi būti kuo tikslesnis. Domeno pavadinimas turi būti kuo labiau orientuotas į veiklą, kurią vykdai, ar ją įvardijantis. Be abejo, čia reikės fantazijos, nes daugybė tikslingų domenų jau bus užimti. Tad pamąstyk, kokiu pavadinimu gali greičiau pasiekti savo klientą. Tai bus ne tik paprastas domeno pavadinimas, bet ir paties vykdomos veiklos prekinis ženklas.
Antras žingsnis vadinasi „hostingas“. Turi susirasti įmonę, kuri „priglaus“ tavo kuriamą svetainę. Patartina susirasti pigiausią mėnesinį hostingą, o vėliau jau galėsi apsispręsti, ar šitas hostingas tinka, ar norisi išbandyti kažką kita.
Jei svetainė jau užregistruota, kitas etapas – turinio valdymo sistemos instaliavimas. Tai sistema, kurios pagalba ir kursi savo paties puslapį: rinksiesi foną, talpinsi nuotraukas, rašysi tekstus, pritaikysi reikiamą šriftą ir spalvas. Visa tai gali išmokti tame pačiame internete. Gali susirasti gausybę video seminarų, pagelbėsiančių internetinio puslapio kūryboje.
O dabar – pats svarbiausias dalykas. Turi tiksliai žinoti, kam ir kodėl kuri svetainę. Jei tai tik žaidimas, savęs išbandymas – nieko gero iš to neišeis. Verslui tai neatneš jokios realios naudos. Turi gerai suvokti, kam reikalingas internetinis puslapis ir kokios naudos iš jo tikiesi. Tik žinodamas, kokiam tikslui turi pasitarnauti tavo kuriamas internetinis puslapis, galėsi tikslingai siekti kuo geresnių rezultatų. Atsakykite sau į tokius klausimus, kaip: kas lankysis mano svetainėje? Kodėl čia turėtų kas nors lankytis? Ar mano internetinis puslapis gerai reprezentuoja mano vykdomą veiklą? Atsakęs bent į dalį šių klausimų, žinosi, ką toliau daryti ir kaip save išreikšti. Nepakanka tiesiog susikurti internetinę svetainę. Ši svetainė turi būti jungiamoji grandis – aplinkinių (galbūt būsimų klientų) ir Tavęs paties.
Internetine svetaine atsakyk – ką gali duoti kitiems ir ko tikiesi iš kitų.