6 klientų tipai, kurių patartina vengti

6 klientų tipai, kurių patartina vengti

Jei esate versle pakankamai ilgai, garantuotai turėjote bent vieną blogą klientą. Kai kurie verslininkai atrodo gimę su nematomu apsauginiu lauku, atstumiančius blogiečius, bet dauguma juos traukia kaip plėšrias skruzdėles traukia pietūs pievelėje. Jei priklausote pastarąjai kategorijai, dabar turite vilties. Galite išmokti pastebėti blogus klientus iki jie išsiurbs Jūsų laiką ir resursus.

Priskaičiuojama nemažai skirtingų blogų klientų tipų, skirstant juos pagal atitinkamus požymius. Pateikiame šešis:

1. Laiko eikvotojai

Laikas – pinigai, ir Jūsų finansinė sėkmė priklauso nuo to, kaip efektyviai panaudojate savo laiką. Klientai, kurie pirmiau pasako, kad nori vieno, paskui apsigalvoja ir užsinori kito iš kart po to, kai jiems pateikėte būtent to, ko jie norėjo, tėra Jūsų laiko švaistytojai bei daro Jus mažiau produktyvius. Dienoje tėra ribotas valandų skaičius, todėl nešvaistykite jo blogiems klientams, kurie nuolat trikdo Jūsų darbo eigą.

2. Energijos siurbėlės

Šalia laiko, energija yra verslininko vertingiausia ir paklausiausia prekė. Nekomunikabilūs, nebendradarbiaujantys ar tiesiog nemalonūs klientai nusiurbia Jūsų energiją. Jų taktika gali svyruoti nuo pasyvaus agresyvumo iki vienakrypčių užgauliojimų. Blogiausia, kad jų negatyvumas yra užkrečiamas. Pabandykite atsikratyti šiais gyvybės vampyrais kaip blogais įpročiais, iki būsite įtraukti iki ausų.

3. Kainų mušėjai

Klientai, kurie pastoviai kvaršina galvą dėl kainų, nevertina Jūsų pastangų ir darbo, ir, greičiausiai, niekada to neįvertins. Tačiau, tokie daugiau išimtys. Klientai, bandantys pakelti savo verslą nuo žemės gali turėti ribotas lėšas, arba gali dirbti dėl priežasties, kurią jūs aistringai palaikote. Reiktų išsiaiškinti, kas tikrai svarbu ir nustatyti aiškias ribas, kai sprendžiama, ar pritarti “labdaros” atvejui.

4. Bijantys įsipareigoti

Kai kurie žmonės mėgsta aiškintis apsipirkimo sąlygas ir svarsto visas galimybes, iki pasirenka, kaip išleisti pinigus. Tame tikrai nėra nieko blogo, jei jų veiksmai rodo, jog jie rimtai ieško atitinkantį jų konkrečius poreikius produktą. Tačiau saugokitės. Jų neapsisprendimas gali būti įspėjanti apie pavojų raudona vėliava. Kai pradėsite dirbti kartu, jie gali kartoti tą patį modelį vėl ir vėl.

5. Kritikai ir skundikai

Kai kurie klientai niekada nebūna patenkinti, nesvarbu ką bedarytumėte, kad juos patenkinti. Kai klientai pateikia neigiamą įvertinimą apie Jūsų darbą, svarbu išsiaiškinti kritikos pagrįstumą ir tobulėti, jei tai tiesa. Tačiau kai kurie žmonės įpranta nuolat kritikuoti ir skųstis viskuo, nes jiems niekas netinka ir viskas blogai. Teisingiausias sprendimas būtų vengti tokių klientų kaip tik įmanoma.

6. Vėluojantys apmokėti sąskaitas

Turite vykdyti verslą, kuris reikalauja pastovaus pinigų srauto, todėl klientai, laiku neapmokantys sąskaitų, sutrikdo firmos finansinį gyvybingumą. Bet svarbiausia – žmonės, kurie pastoviai vėluoja apmokėti sąskaitas, nevertina Jūsų pastangų ir indėlio, kurį gauna pirkdami Jūsų paslaugas. Kai klientas pradelsia mokėjimo terminus, nepasiduokite. Jei jūs įvykdėte savo įsipareigojimus, jie turi vykdyti savus. Tie, kurie pakartotinai neapmoka laiku, yra mažiau nei idealūs klientai.

Kad vykdyti sėkmingą verslą, negalite gaišti savo laiką terliodamiesi su blogais klientais. Venkite jų (arba nutraukite su jais susitarimus) ir turėsite kur kas daugiau laiko klientams, su kuriais malonu dirbti ir kurie Jus vertina.

Tags: