Kaip sukurti verslą pasinaudojant turiniu

Verslui sukurti yra daug būdų, bet nėra nė vieno šimtaprocentinio. Content Marketing Institute (CMI) įkūrėjas Joe Pulizzi, apmokantis turinio marketingo, tiki, kad mažiausiai rizikingas būdas ir yra būtent turinio marketingas.

Pulizzi paėmė interviu pas daugiau nei 50 verslininkų ir smulkaus biznio savininkų, turinio pagalba sukūrusių multimilijonines industrijas, kad rasti ir išvystyti naują verslo modelį.

“Idėja ta, kad pirmiausai turi surinkti auditoriją, o jau paskui jai pardavinėti beveik viską,” sako Pulizzi. “Vietoj to, kad pradėti tradiciniu būdu, manome, yra kur kas geresnis metodas tai padaryti.”

Pulizzi įkūrė CMI 2007 metais su mintimi, kad kurs naudingą turinį ir pritraukęs auditoriją, pradės aplink tai verslą. Jo pajamos nuo $4.3 milijono 2013 metais išaugo iki $10 milijonų šiandien.

“Noriu pasidalinti patirtimi, kaip man sekėsi kurti verslą remiantis idėja, kad audiencija pirmiau, o verslas seks paskui. Dauguma verslą pradeda siūlydami prekes ar paslaugas, o mes pirma siūlome turinį. o tik vėliau produktus ir paslaugas aplink tą turinį,”

pasakoja Pulizzi.

Jei kuri turinį, po to jį monetizuoji. Randi nišą, kurioje esi ekspertas, gal būt net geriausias visame pasaulyje, nesvarbu kokia tai maža būtų niša. Svarbu ne dydis – svarbu koncentracija į informaciją, privalančią nelikti nepastebėta.

Procesą jis skirsto į šešis žingsnius:

1. Rask savo saldų kąsnelį. Tai vieta, nuo kurios reikia pradėti, kur susikerta tavo aistra, žinios ir įgūdžiai, ten, kur esi specifinio dalyko žinovas.

2. Turinio pakraipa. Tai vieta, kur verslininkai išseina už įprastumo zonos ir diferencijuoja save nuo kitų. Pulizzi pateikia pavyzdį apie Ann Reardon, maisto mokslininkę iš Australijos, kuri užuot tik rašiusi savo blogą su receptais, susikaupė ties “neįmanomo maisto kūrimu”, kaip kad Snickers saldainių pavertimu į pyragą..

3. Kurk pagrindą. Išmąstyt, kokio tipo turinį nori kurti – tekstą, audio ar video, ir kokia platforma labiau tinkama naudojimui. Tai gali būti blogas, YouTube, SoundCloud, iTunes ir panašiai. Turi kurti turinį ir bendrauti su lankytojais ilgą laiko tarpą, kaip minimum – metus, sako Pulizzi.

4. Nuimk derlių. “Tai laikas, kada reikia surinkti kuo daugiau registruotų lankytojų. Užsiregistravę lankytojai – konversija, rezultatas.”
Kiek jų reikia? Stebuklingo skaičiaus nėra, tęsia Pulizzi, tai priklauso nuo verslo rūšies.. “Mums 10,000 yra daug, kitiems tai gali būti 500,000. Verslas – verslas santykiuose skaičiai paprastai gerokai mažesni, nei santykiuose verslas – klientas. Galų gale bandysite lankytojų srėautą monetizuoti, tačiau pirmiausia reikia sukurti pakankamą registruotų lankytojų srautą.”

5. Diversifikacija. Kur galite eiti toliau, jei esate sufokusavęs dėmesį į vieną platformą? Tai galėtų buti plėtra nuo tinklapio į Pinterest ar Youtube, kad surinkti pasekėjų ir vėliau tai integruoti į jau esančias informacines struktūras. Įvykiai bei renginiai taipogi laikomi turiniu, kaip ir spausdinti žurnalai, e-knygos, radio laidos ir panašiai.

6. Monetizacija. Tai vieta, kur prasideda verslas. Pulizzi su savo firma CMI tai vykdo keletu būdų. “Mūsų didžioji monetizacija yra renginiai. 50% pajamų įplaukia iš kasmetinių konferencijų ir vėlesnių smulkesnių show kitose šalyse ar miestuose. Taipogi darome pinigus rėmėjų webinaruose, iš tinklapio sponsoriavimo ir knygų.”

Pulizzi labai daug infomacijos pateikia dykai. Jis sako, kad jei nedalinsi turinio, nieko nebus. Turinys yra tai, kas pritraukia publiką, daro ją lojalia ir jumis pasitikinčia. O jei jie Jumis tiki, be abejo ir pirks pas Jus,” užbaigia Pulizzi .