Auksinė SEO taisyklė

Nors Google algoritmai keičiasi kaip mėnulio fazės ir šioje rinkoje nedirbantiems kartais sunku susigaudyti kurios taktikos veikia, o kurios jau yra atgyvenusios, tačiau SEO specialistai žino kelias auksines taisykles, kurios niekada nenuvilia. Viena jų, galima sakyti pačia pačiausia, šiame straipsnyje ir pasidalinsime.

Naudok tik originalų turinį!

„Turinys – karalius“ ir panašias frazes ko gero jau teko ne kartą girdėti. Tačiau jas verta kartoti tol, kol tai taps ne naujiena, o įpročiu. Būkime realistais, Google paieškos pagrindinis tikslas pateikti kuo artimesnius paieškai ir naudingiausius rezultatus. Niekas nesinaudotų Google jei paieškos rezultatai būtų nenaudingi.  Ką tai reiškia besirūpinantiems savo tinklalapio optimizavimu? Tai, kad jokios SEO paslaugos nebus efektyvios, jei tinklalapyje nebus naudingo ir unikalaus turinio, kuris būtų naudingas skaitytojams, spręstų kylančias problemas ir klausimus ar pateiktų neįkainojamų patarimų. Būk ekspertas savo srityje ir dalinkis ta informacija su skaitytojais – už tai ne tik skaitytojai bus patenkinti, bet ir Google įvertins teigiamai.

Kalbant apie turinį nereikėtų apsiriboti tik tekstu. „Turinys“ šiandien reiškia daug daugiau.

  • Fotografijos. Prisiminkime vaikystę – iliustruotos knygelės patikdavo daug labiau nei be paveikslėlių. Suaugusiems iliustracijos, vaizdo medžiaga taip pat reiškia daugiau – vaizdas pasako daugiau nei 100 žodžių, tad naudingos iliustracijos, ypač jei jos darytos specialiai tinklalapiui, o ne kopijuotos iš kitų, bus itin naudingos.
  • Video. Sukurk trumpą video pamoką ar kurk video pranešimus. Tai ne tik įdomu tinklalapio lankytojams, kurie tiesiog tingi skaityti, tačiau ir leidžia sukurti naujas galingas atgalines nuorodas iš Youtube ar kitos sistemos, kurioje talpinami video.
  • Infografikai. Pateiki daug informacijos? Tuomet infografikai leis net sudėtingiausią ir nuobodžiausią statistiką paversti įdomiu ir įtraukiančiu bei dalinimosi vertu turiniu.
  • Įrankiai ir įskiepiai. Jei esi programuotojas ir gali ne tik kalbėti (rašyti), bet ir sukurti kažką vertingo, sukurk įrankį ar įskiepį, kurį žmonės galėtų instaliuoti į savo tinklalapį. Google mėgsta naudingus įrankius, kurie palengvina interneto vartotojų gyvenimą.

Pagrindinė idėja – būti naudingu. Tai auksinė taisyklė, kuria remiasi kokybiškas SEO. Kuomet tinklalapio lankytojai matys ne tik paprastą tinklalapį, o naudingą informacijos šaltinį, tuomet ir Google pripažinimas bei aukštos pozicijos bus garantuotos.