Kaip išmokti vairuoti?

Vieno universalaus atsakymo į šį klausimą nėra, nes geriausias būdas mokytis vairuoti priklauso nuo individualių aplinkybių. Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad suteiktumėte sau geriausią įmanomą sėkmės galimybę:

5 Patarimai būsimiems vairuotojams!

1. Pasirinkite tinkamą vairavimo instruktorių

Vienas iš svarbiausių ką galite padaryti mokydamiesi vairuoti, tai pasirinkti jums tinkamą vairavimo instruktorių. Kiekvienas mokosi skirtingai, todėl svarbu rasti instruktorių, kuris galėtų patenkinti konkrečius jūsų poreikius.

2. Gaukite daug praktikos

Kuo daugiau laiko praleisite prie vairo, tuo daugiau galimybių tapti saugiu ir pasitikinčiu vairuotoju. Jei įmanoma, stenkitės ne tik reguliariai lankyti pamokas, bet ir gauti papildomos vairavimo praktikos.

3. Išlikite ramūs ir susikaupę

Mokymasis vairuoti gali kelti stresą, tačiau svarbu išlikti ramiam ir susikaupusiam prie vairo. Jei jaučiate įtampą ar nerimą, padarykite pertrauką ir grįžkite, kai jausitės labiau atsipalaidavę.

4. Būkite kantrūs

Nesitikėkite per vieną naktį tapti puikiu vairuotoju. Mokymasis vairuoti užtrunka, todėl būkite kantrūs ir nenusivilkite, jei darote klaidų.

5. Išlikite saugūs

Visų pirma nepamirškite visada vairuoti saugiai. Vairuokite saugiai ir visada stebėkite aplinką. Jei sugebėsite tai padaryti, būsite pakeliui į atsakingą ir saugų vairuotoją.

Teorijos egzamino tvarka

Prieš pradėdami mokytis vairuoti, turite išlaikyti vairavimo teorijos egzaminą. Jo metu bus patikrintos jūsų Kelių eismo taisyklių ir pagrindinių kelių eismo taisyklių žinios. Išlaikę vairavimo teorijos egzaminą, galėsite prašyti vairavimo pagalbos šeimos narių, kurie turi pakankamą stažą.

Praktinio vairavimo egzaminas:

Išlaikę vairavimo egzaminą, jums bus išduotas vairuotojo pažymėjimas. Tai leidžia jums vairuoti savarankiškai, tačiau vis dar galioja tam tikri apribojimai. Pavyzdžiui, prieš vairuodami negalite vartoti alkoholio ir visada turite laikytis leistino greičio.

Kai turėsite visišką vairuotojo pažymėjimą, pagaliau galėsite pasakyti, kad mokate vairuoti.

Dažniausiai daromos klaidos:

Viena dažniausių naujųjų vairuotojų klaidų – nepakankamas dėmesys aplinkiniams. Nepamirškite visada stebėti aplinką ir niekada nevairuokite išsiblaškę.

Kita dažna klaida – per greitas arba agresyvus vairavimas. Svarbu visada laikytis leistino greičio ir vairuoti taip, kad būtų saugu ir jums, ir kitiems eismo dalyviams.

Galiausiai, prieš leisdamiesi į kelionę visada įsitikinkite, kad esate visiškai pasiruošę. Tai reiškia, kad turite gerai apgalvoti maršrutą, patikrinti, ar jūsų automobilis gerai veikia, ir įsitikinti, kad esate gerai pailsėję.

Laikydamiesi šių patarimų, būsite pakeliui į mokymąsi vairuoti. Tik nepamirškite būti kantrūs. Daugiau informacijos apie vairavimo mokymą, kursus ir KET čia