Kaip vyksta skolų išieškojimas?

Skolinti pinigus žinant, jog bus susigrąžinta didesnė suma visada malonu. Kai kurie į skolas žiūri kaip į investicija. Tačiau, kaip ir bet kuris kitas investicijos būdas, investavimas į skolas kartais būna šiek tiek rizikingas. Pasitaiko, jog skolų susigrąžinti nepavyksta, todėl tenka kreiptis į skolų išieškotojus. Skolų išieškotojams neretai pavyksta skolas sugrąžinti gražiuoju. Kadangi skolininkai supranta apie galimas pasekmės negrąžinus skolų, jie sutinka su pateiktomis sąlygomis ir po truputį išmoka visą sumą. Tačiau pasitaiko nesąžiningų skolininkų, kurie visokiais būdais vengia susitikimų su skolų išieškotojais ir negrąžina skolos. Tokiais atvejais skolų išieškotojams tenka imtis prievolės. Vienas iš pasirinkimų – tai sąskaitų areštavimas arba skolos išieškojimas iš darbo užmokesčio. Tai vienas iš paprasčiausių būdų, kaip sugrąžinti skolą, tačiau tam tikrais atvejais neveiksmingas. Jeigu skolininkas turi daug skolų, tuomet greičiausiai jis bijo dirbti legaliai, nes žino, kad jo santaupos gali būti atimtos. Dėl to pinigų nelaiko banke ir dirba nelegalų darbų už kurį mokama vokeliuose. Tokiais atvejais tenka imtis kraštutinumo priemonių ir areštuoti turtą.

Kokiais atvejais nepavyksta susigrąžinti skolos?

Skolų išieškotojai turi pakankamai patirties, kad galėtų sugrąžinti skolas. Tačiau net ir jiems tam tikrais atvejais tenka gerokai suvargti, kol grąžinti klientui skolą. Tam tikrais atvejais, skolų išieškotojams net nepavyksta grąžinti skolų:

  • Jeigu skolininkas nėra nusiteikęs taikiai grąžinti skolos, tuomet skolų išieškojimas užtrunka ilgiau ir būna tikrai kur kas mažiau malonus. Neretai tokiais atvejais tenka areštuoti skolininko turtą, banko sąskaitą arba net areštuoti sutuoktinio turtą, jeigu nėra pasirašyta vedybinė sutartis.
  • Jeigu skolininkas neturi jokio turto, pajamų, o su sutuoktiniu sudaryta vedybinė sutartis, tuomet situacija tampa kur kas nemalonesnė. Deja, bet tokiu atveju susigrąžinti skolą tampa labai sudėtinga. Pasitaiko, jog skolų išieškotojai net nesutinka apsiimti tokių klientų.
  • Jeigu nenorėjote pasirašyti su skolininku sutarties, tuomet, deja, skolų išieškotojai nepadės. Deja, bet neturint sutarties sudėtinga įrodyti, kad skolininkas skolingas.