Kaip pritraukti lankytojus apeinant Google

Visiems reikai lankytojų ir šiandien dienai pigiausias (dauguma atvejų toli gražu ne nemokamas) lankytojų šaltinis – paieškos sistemos. Būtų kvaila atsisakyti šio lankytojų srauto, tačiau vienas iš jo trūkumų – niekada negalite būti tikri, kad vieną gražų rytą žmonių, kurie ateina į jūsų tinklalapį ar parduotuvę nesumažės keturis kartus. Kritimo priežastys būna įvairiausios, tačiau viena iš dažniausiai pasitaikančių – tiesiog pasikeitė “Google”, kuri Lietuvoje populiariausia, paieškos algoritmas ir kruopščiai “keltas” tinklalapis staiga liko už borto. Kol prisitaikysite prie naujų reitingavimo principų praeis mėnesiai. Jei tinklalapis jūsų verslas ir pragyvenimo šaltinis, toks laukimas gali tapti bankroto priežastimi.

Turbūt nedidelė naujiena, kad “Google” galima jei ne pakeisti, tai bent jau sumažinti jos įtaką ir keliamas rizikas.

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai

Dauguma parduotuvių savininkų jau sukūrę savo profilius ir sėkmingai veikia tokiuose socialiniuose tinkluose, kaip Facebook.com arba Instagram. Trūkumas – vien profilio registravimas naudos neduos – norint gauti efektą ir pirkėjus teks šiuose tinkluose praleisti nemažai laiko, rengti konkursus, pristatinėti naujoves, nes bendruomenė turi būti aktyvi.


Taip pat skaitykite: Teminiai straipsnių katalogai – ar jie vertingi?


Specializuoti forumai

Neblogą efektą duoda ir savo temų kūrimas specializuotuose forumuose. Pavyzdžiui, kai kurie prekybininkai net neturi savo elektroninių parduotuvių, o prekes vaikams sėkmingai pardavinėja supermama.lt forume. Tokių specializuotų forumų, ar atskirų temų diskusijų bendruomenėse Lietuvoje dešimtys. Nors temas reikia nuolat atnaujinti, tačiau gerai padirbėjus apie jus sužinos nuolatiniai forumo lankytojai. Šis metodas ne visada nemokamas – kai kurie diskusijų svetainių administratoriai apmokestinę komercinių temų kūrimą.

YouTube.com

YouTube.com

Puikiai lankoma svetainė ir jei turite įdomių video, galite iš šio portalo sulaukti nemažai lankytojų ir į savo tinklalapį.

Blogai

Bendradarbiaukite su tinklaraščiais. Juos mėgsta ir gerai reitinguoja visos paieškos sistemos. Savo ruožtu, tinklaraščių savininkas nuolat reikia šviežių ir unikalių tekstų. Kompromisą visada galima rasti.

Skelbimų puslapiai

Patalpinus savo prekę į keliolika skelbimų puslapio galima tikėtis pirkėjo, nes paprastai šie tinklalapiai turi nemažą lankytojų srautą ir gerai suoptimizuoti. Paeksperimentuokite ir pamatysite, kad ypatingai naujos parduotuvės prekės paieškoje atsiduria žemiau nei tos pačios prekės aprašymas skelbimų tinklalapiuose. Pavyzdžiui, “parduodu vaikišką kėdutę” tik 1 google puslapio apačioje bus parduotuvės, kuri reklamuoja šią prekę skelbimas. Aukščiau – geresnį reitingą “Google” turinčios skelbimų svetainės. Jei dirbate sus skelbimų tinklalapiais, rinkitės tuos, kurie leidžia talpinti nuorodas į svetaines. Susidomėjusiam preke žmogui taip bus lengviau patekti tiesiai į jūsų svetainę.