Kaljanas - kaip teisingai jį paruošti?

Kaljanas – kaip teisingai jį paruošti?

Norint mėgautis kokybišku kaljano rūkymu vien tik pačios aukščiausios kokybės priemonių nepakaks. Kad ir kokios jos kokybiškos būtų, jei jo paruošimas bus netinkamas, tai visas rūkymas gali būti iš tiesų nemalonus ir nuviliantis. Kad taip neįvyktų, reikia laikytis tam tikrų taisyklių ir žinoti kelias gudrybes, kurios padėtų. Tad apie jas plačiau papasakosime šiame straipsnyje.

Tinkamas kaljano paruošimas

Norint mėgautis aukščiausios kokybės dūmu, jau nuo pat pradžių kaljanas – hookahshop turėtų būti ruošiamas tinkamai. Tad prieš jungiant visas jos dalis įsitikinkite, kad nėra likusių įvairių nešvarumų nuo praeito karto. O jeigu kaljanas buvo naudojamas labai seniai, reikėtų jį pravalyti nuo užsikaupusių dulkių. Nes būtent jos gali turėti labai didelę įtaką skoniui. Kad dūmo skonis būtų kitos, stipresnis ir išskirtinis, vietoj įprasto vandens reikėtų pilti kitokius skysčius. Pilant skysti į kolbą, verta žinoti vieną gudrybę, kad kaljano šachta į skystį turėtų būti pamerkta apie 2 cm, tada bus pasiektas geriausias rezultatas. Aišku, po sumontavimo dar kartą patikrinkite, kad jis gan tvirtai ir tinkamai sumontuotas, kad per susidariusius tarpus nesklistų oras arba dūmai, nes tokie dalykai mažins rūkymo kokybę. Kad oras pralaidžiai vaikščiotų per mišinį, jo nereikėtų suspausti. Jį dėkite kaip įmanoma puriau. Jo dedamas kiekis taip pat turėtų būti atitinkamas, geriausias santykio variantas yra du su trimis.

Kokybiškas dūmas

Tikriausiai vienas siekiamiausių tikslų rūkant kaljaną yra geras, sodrus ir kokybiškas dūmas. Kad jį pasiekti, reikėtų laikytis tam tikrų taisyklių. Tad pirmiausia svarbu visas kaljano dalis sujungti tinkamai, kad oras nepraeitų per tarpus, kitas svarbus dalykas yra tabakas, jo jokiu būdu nespauskite ir negrūskite, nes tuomet nesusidarys oro tarpai, kurie leis pasiekti norimą rezultatą ir mėgautis iš tiesų geru dūmu. Ir dar vienas dalykas, kurį privalu žinoti yra taurelės. Jos turėtų būti pritaikytos prie tabako. Ši klaida yra daroma dažniausiai, nes taurelė naudojama viena, kokia būna pridėta prie kaljano komplekto. Taip pat prie kokybiško dūmo prisideda ir anglis. Jos nereikėtų rinktis pačios pigiausios. Kitiems gali atrodyti, kad didelės įtakos ji neturi, tačiau rūkant su aukštos kokybės anglimi ir netokios geros kokybės, skirtumas yra akivaizdus.

Kiti patarimai

Pagrindinius dalykus, kurie yra privalomi kaskart norint tinkamai pasiruošti ir mėgautis kaljanu nurodėme ir pabaigai dar pasilikome kelias paslaptis, kurios leis pasiruošti kaljaną tinkamai. Rūkant gan ilgą laiko tarpą reikėtų karts nuo karto atkreipti dėmesį į taurelę, kad joje karštis būtų pastovus. Geriausia mėgautis dūmu galima tada, kai jis traukiamas gan ilgai. Vienas traukimas gali užtrukti iki 6 sekundžių. Ir paskutinis patarimas tas, kad vienu kartu nereikėtų naudoti daug anglių. Jas geriau dažniau keisti.