15 AdWords patarimų pradedantiesiems

15 AdWords patarimų pradedantiesiems

Taigi, turite tinklapį, kurį norite populiarinti arba užsiregistravote vienoje iš Affiliate Network‘ų ir siekiate reklamuoti kitų prekes. Paprasčiausias būdas tai padaryti yra Google AdWords reklamų platforma. Supratę jos veikimo principus, galite gauti lb pigią ir efektyvią reklamą. Taigi, kaip ir minėjau praeitame straipsnyje Affiliate marketingas, Google reklama (PPC) remiasi raktažodžių aukcionais. Ir kiekvienas raktažodis (keyword) laimėjęs aukcioną, parodomas pirmoje paieškos lango vietoje. Parašysiu pačias pagrindines taisykles padesiančias pradedančiajam neišleisti visų pinigų vėjais, jei turite savo pasiūlymų, parašykite komentaruose.


Taip pat skaitykite: Dinaminiai paieškos skelbimai

1. Nenaudokite bendrų raktažodžių.

Bent jau ne pradžioje, kol neesate patyręs. Bendri raktažodžiai yra vieno arba dviejų žodžių(pvaz.: dieta, dietos metimas), jie yra ieškomi daug kartų, bet retas iš tų ieškančiųjų gali būti potencialiu klientu. Todėl sumokate didelę sumą už reklamą, o pelną gaunate mažą. Naudokite labiau konkretizuotus raktažodžius iš trijų, keturių ar penkių ir daugiau žodžių, svarbu, kad jie atneštų pelną.

2. Naudokite neigiamus raktažodžius.

Jeigu kažką parduodate, nenorite, kad žmonės pamatytų Jūsų reklamą įvedę žodį nemokamas arba free, nebent tai yra Jūsų marketingo sprendimas, pritraukti potencialius pirkėjus su nemokamu produktu (bet tai retai pasiteisina affiliate‘ui). Taip pat nepamirškite ir kitų žodžių, jei pardavinėjate elektroninę knygą, patartina į neigiamus raktažodžius įtraukti free pdf, rapidshare (tai yra nemokama failų talpinimo svetainė)…

3. Naudokite dinamines antraštes.

Dinaminės antraštės yra paprastos ir nieko nekainuoja ir paprastai turi teigiamą efektą Jūsų CTR (Click Through Rate) ir CR (Conversion Rates). Įvesta paieškos frazė taps Jūsų reklamos antrašte, tai sutaupys laiko ir reklamos taps labiau koncentruotos, nereikės kiekvienos reklamos kurti pagal atskirą raktažodį. Antraštės lauke įrašykite {keyword:atsarginė antraštė}, atsarginė antraštė reikalinga tam, kad jei paieškos frazė būtų per ilga rodyti reklamoje, tada būtų parodyta Jūsų atsarginė antraštė.

4. Išjunkite content targeting (turinio reklamos) ir search network.

Šie punktai išjungia Jūsų reklamų rodymą atskiruose tinklapiuose(nėra rodomi AdSense vartotojams). Pradedantiesiems tai dar per daug sudėtinga sfera, reikalaujanti kruopštaus rinkos tyrimo, sprendžiant kur ir kaip rodyti reklamą, turinti mažą CTR.


Taip pat skaitykite: Reklama internete ir jos galimybės

5. Testuokite skirtingas reklamos pozicijas ir pačias reklamas.

Kartais reklamos rodymas pirmoje pozicijoje nėra pelningiausias. Testuokite visas pozicijas ir raskite geriausią ROI(Return Over Investment) atžvilgiu. Negali žinot kuri pozicija būtent Jūsų reklamai bus geriausia – pirma, antra, trečia, o gal net šešta.

Taip pat kurkite skirtingas reklamas, su skirtingomis antraštėmis bei pritraukiančiu tekstu (call to action). Sukurkite 5-6 skirtingas reklamas vienam produktui ir paleiskite jas, kad rodytu jas visas tiek pat kartų (Google pagal numatytus nustatymus, dažniausiai rodys tą reklamą, kuri veiks geriausiai, bet tai galima išjunknti ir nustatyti, jog visas reklamas rodytų vienodą kartų skaičių). Reklama duodanti didžiausią ROI yra ta su kuria toliau turėtumėte dirbti. Tokį testą patartina vykdyti ilgiau nei dieną.

6. Optimizuokite galutinį puslapį (Landing page)

Galutinis puslapis (angl. Landing page) yrapuslapis į kurį nusiunčiamas žmogus paspaudęs ant Jūsų reklamos. Nenaudokite savo tinklapio namų puslapio kaip galutinio puslapio, nebent timklapis yra apie reklamuojamą produktą. Paz.: jei pardavinėjate sportinę avalynę sukurkite atskirą puslapį ne tik nike, bet ir nike/airwalk. Kuo tikslesnis galutinis puslapis tuo geriau, gaunate geresni QS(Quality Score).

7. Optimizuokite reklamas.

Reklamų optimizavimas yra atskiras straipsnis ateityje, bet kol kas galima paminėti kelis lengvus žingsniu į tą pusę. Vienas iš tokių būtų naudoti raktažodinį tikslo URL. Skamba sudėtingai, bet viskas lb paprasta. Kurian reklamą AdWords platformoje yra du langai nuorodai rašyti, viename lange rašomas tikslus adresas į kurį bus nukreipiamas klientas, o kitame adresas rodomas reklamoje. Kad reklama patrauklaiu atrodytų įrašome galutinio puslapio adresą pvz.: www.example.com/nike/nike-airwalk . O nukreipimo adresas bus visiškai kitoks, sugeneruotas Jūsų sekimo sistemos (p202 viena populiariausių).

Neįtraukite į reklamą žodžių teigiančių apie Jūsų produkto tobulumą, pvz.: „geriausias pasaulyje“, „nepakeičiamas“, „world‘s best“, „most loved product” ir nerašykite visko didžiosiomis raidėmis, nes Google atmes Jūsų reklamą. Jeigu reklamos tekste parašėte kokį faktą ar kainą, visa tai turi būti ir Jūsų galutiniame puslapyje.

8. Sekite pardavimus (conversions) ir ROI (pelno ir investicijų santykis).

Sekite visus duomenis, naudokite p202, track202 ar kokią kitą sekimo sistemą. Google seks duomenis apie Jūsų reklamos parodymus (impressions), pasaudimus (clicks) ir CTR (paspaudimų ir parodymų santykį). Jeigu reklama turi aukštą CTR, tai dar nereiškia, kad ji neša pelną! Galite naudoti Google kompanijos pardavimų sekimą, bet taip pat ir savo pačių. Svarbiausia yra žinoti kaip kiekvienas raktažodis veikia, jeigu to nežinote, nesugebėsite optimizuoti savo reklamos kampanijos ir prarasite daug pinigų.

9. Išanalizuokite savo CPA (Mokestis už veiksmą, angl. Cost Per Acquisition)

Kiek kiekvienas pardavimas kainuoja Jums? Ar Jūsų Google reklamos dirba taip pat produktyviai kaip ir reklamos kituose paieškos varikliuose? Kaip veikia Jūsų tradicinis marketingas? Būtina žinoti kiek mokate už kiekvieną užsakymą/pardavimą/parsisiuntimą/bet ką kiekvienu reklamos būdu. Tik tada galėsite nusistatyti tikslus ir žinosite koks būdas kuriam užsakymui yra geriausias.

10. Neįsivelkite į statymų karus.

Labai lengva įsivelti į satymų karus su savo varžovais. Norite būti pirmas, taip pat ir varžovas. Išmintingiausia būtų žengti žingsnį atgal ir apgalvoti ar tikrai pirma pozija yra to verta. Jei taip, tai tęskite, jei ne, palikite pirmą poziciją varžovui, būkite antroje vietoje ir laukite. Jeigu Jūsų produktas geresnis, galiausiai turėsite geresnį CTR ir pikilsite į viršūnę, o mokėsite tą pačią sumą.

11. Nusistatykite savaitinį biudžetą ir laikykitės jo.

Pradedantiesiems tai yra labai svarbu. Nuo AdWords gali kilti priklausomybė ir kaip nuo visų kitų priklausomų dalykų, greitai tai gali tapti nebesuvaldoma. Raktažodis gali dirbti kaip niekada gerai vieną dieną ir tiesiog numirti kitą. Įsitikinkite, jog raktažodis veikia (kodėl jis veikia), prieš daugiau į jį investuodami.

12. Geotargeting (Geografinis nukreipimas)

Nustatykite, kad Jūsų reklamas rodytų atitinkamose šalyse. Tai galima padaryti nustatymuose. Google, kaip ir dauguma kitų reklamos platformų suteikia galimybę pasirinkti valstybę, kartais net miestą kuriame norime rodyti reklamą.

13. Organizuokite savo reklamos kampanijas į grupes.

Tai padės suprasti kas veikia gerai ir kas ne taip gerai, ypatingai praėjus ilgesniam laiko tarpui. Jei pardavinėjate mobiliuosius telefonus pasidarykite kampaniją ne tik mobiliesiems telefonams, bet ir atskiriems gamintojams kaip Nokia ar Samsung ir tada kiekvienam modeliui atskirą reklamų grupę.

14. Sekite ką daro Jūsų konkurentai.

Ar Jūsų konkurentui sekasi geriau nei Jums? Kokius raktažodžiu Jūs dalinatės? Ar suprantate kokurento naudojamą strategiją? Kuo ypatingas konkurento galutinis puslapis? Visa tai turite išsiaiškinti ir ,jei būtina, pritaikyti sau.

15. Mėgaukitės tuo.