Ilgalaikis ir trumpalaikis SEO efektas. Ko reikia Lietuvos verslui?

Ilgalaikis ir trumpalaikis SEO efektas. Ko reikia Lietuvos verslui?

Šiandien, žodis SEO, nebėra toks mistinis, kaip buvo tarkim prieš 10 metus, kai pradėjome teikti profesionalias SEO paslaugas. O iš tikrųjų kas pasikeitė per tuos metus?

Pasikeitė daug kas. Tiek suvokimas žmonių sąmonėje, tiek pačios paieškos sistemos, tiek aiškiai matomi rezultatai tų, kurie reikiamu laiku į SEO investavo.

Kaip sakiau viename interviu – SEO tapo mada, o daugelis nespėjusių į traukinį, puolė ieškoti greitų optimizavimo būdų. O kadangi populiaru manyti, kad internetas yra pigi reklamos priemonė, beabejo pigių paslaugų paklausa buvo ir tebėra labai aukšta. Klausimas kyla, tik ar pigu yra kokybiška ir ar kokybė lemia aukštas pozicijas paieškoje ir beabejo pajamų padidėjimą iš interneto?

Šį klausimą reikėtų pradėti nagrinėti nuo pasikeitimų paieškos sistemose, kurių per pastaruosius metus buvo daugybė.

Kaip vertinama turinio vertė?

Apie Google panda, pingviną ir kitus Google gyvūnus jau esu rašęs, todėl pakartosiu tik esmę: atgalinės nuorodos iš kitų tinklapių turi būti vertingos, kitų tinklapių vertė priklauso nuo jų turinio vertės ir autoriteto. Jūsų svetainės turinys turi būti naudingas vartotojams. Blah blah, daug žodžių mažai naudos. Todėl pabandysiu paaiškinti kiek „ūkiškai“. Kaip internete apskaičiuojama ar puslapio turinys yra vertingas. Tai apsprendžia keli faktoriai:

  • Puslapyje praleidžiamas vartotojo laikas. Jei turinys vartotojui atrodo nuobodus – vartotojas jį palieka labai greitai. Jei turinys aktualus – vartotojas būtinai perskaito visą tekstą, pasidomi susijusia informacija, pasidalina su draugais, išsisaugo nuorodą. Tai užtrunka laike, todėl kuo daugiau laiko vartotojas praleidžia svetainės puslapyje – tuo aktualesnis ir naudingesnis yra puslapio turinys. Pamatyti tai galima naudojant Google Analytics statistikos sistemą.
  • Puslapio socialinis populiarumas (kiek kartų puslapio nuoroda buvo „palaikinta“, „papliusinta“, „patweetinta“ ar kaip kitaip pasidalinta socialinėje erdvėje). Patikrinti galima su Open Site Explorer.
  • Atšokimo rodiklis (Bounce rate) – parodo ar puslapį aplankęs vartotojas iš karto uždarė langą, ar paspispaudė ant kitos puslapio nuorodos, nes buvo susidėmėjęs turiniu. Pamatyti tai galima naudojant Google Analytics statistikos sistemą.
  • Puslapio lankomumas – juk naudojate Google Analytics sekti savo lankytojų veiksmams, taigi Google`as žino Jūsų lankomumą, bei vartotojų reakciją į turinį ir beabejo gali palyginti šiuos duomenis.
  • Vidinė puslapio optimizacija – nors tai lemia vos 20% puslapio reitingavimo sėkmės, tačiau pagal atliktus tyrimus ir patirtį dirbant su SEOtyrimai.lt optimizuojamais projektais, pastebėjome, kad iškelti techniškai tvarkingus ir pagal visas pagrindines vidinio optimizavimo taisykles paruoštus puslapius yra žymiai paprasčiau.
  • Turinio aktualumas – kuris apibrėžiamas, kaip nuorodos populiarėjimas ir dalinimasis nuoroda laike. Jei prieš metus ši nuoroda lapkričio mėnesį sulaukė 10 atgalinių nuorodų ir 20 socialinių veiksmų ir panašų skaičių šių veiksmų puslapis sulaukia ir šiais metais – vadinasi puslapio turinio aktualumas yra iki šiol didelis ir atvirkščiai, jei veiksmų mažėja – aktualumas ir populiarumas turinio mažėja.
  • Atgalinių nuorodų vertė – neužtenka turėti vien tik atkualų puslapį, bet ir kiti puslapiai, kurie nurodo į jūsiškį, turi būti vertingi, bei populiarūs ir atitikti aukščiau išvardintus parametrus. Taip įgysite interneto autoritetų pripažinimą.
  • Atgalinių nuorodų ilgaamžiškumas – perkant atgalines nuorodas arba straipsnių talpinimą, savo svetainę galite iškelti į aukštas pozicijas gan greitai, tačiau, lygiai taip pat greitai iš topų dingsite, jei dings šios nuorodos, plius atstatyti pozicijas po tokių „svyravimų“ antrą kartą bus žymiai sunkiau. Todėl perkant nuorodas, reiktų pasirūpinti, kad jos internete gyvuotų mažiausiai 12 mėnesių. Nemokamas straipsnių talpinimas

Kinietiškas SEO

Išvardinti punktai tik parodo, kas apytiksliai veikia vertinant puslapio turino kokybę. Tačiau čia aš daugiau kalbėjau apie ilgalaikio rezultato siekimą. Tačiau turinio vertę ir populiarumą galima sukelti laikinai ir dirbtinai. Tokie veiksmai tikrai duoda rezultatų reitinguojant svetaines. Tačiau labai trumpam.

Taigi trumpalaikį SEO efektą pasiekti galima gan greitai, tiesa greiti metodai, kuo toliau, tuo vis rečiau suveikia, nes Google domina pateikti patikimų interneto svetainių turinį, kaip aktualiausią. O patikimumui sukurti reikia laiko ir tam tikros istorijos. Juk ir Jūs pirmam sutiktam žmogui nepatikite savo verslo ar gyvenimo paslapčių. Tik, kai žmogus patenka į Jūsų pasitikėjimo zona, jam po truputį atskleidžiate vis daugiau informacijos apie save. Tas pats ir paieškos sistemose, Google tikslas yra pateikti patikimą ir aktualią informaciją. Patikimi šaltiniai bus tie, kurie turi reputaciją internete ir gyvuoja jau daugybę metų. Nauji projektai turi šansų iškilti, kai senbuviai „rekomenduoja“ t.y. pateikia nuorodas į naujus projektus.

O ką reiškia greitas? Tai reiškia, kad ilgai procesas netruks, vadinasi kainuos mažiau. Pagal Google reikalavimus, turinys turi būti naudingas. O naudą sukurti pigiai pavyksta retais atvejais. Nebent Jums patinka kinietiškos prekės, kurios blizga pirmas dvi dienas, po to perkate jas iš naujo. Kadangi Lietuvoje, kaina, vis dar lemia apsisprendimą rinktis prekę pigiausią su greičiausiu rezultato pasiekimu, apie kokybę reikia tik pasvajoti.

Lyderystės taisyklės ir gyvenime ir internete vienodos

Bet užtenka į rinka ateiti tikrai ilgalaikes ambicijas turinčiam žaidėjui ir visi „pigučiai“ palaipsniui yra nušluojami nuo Google topo paviršiaus ir tie verslininkai , kurie SEO mato, kaip ilgalaikį ir neatsiejamą internetinio marketingo procesą, pasiima didžiąją rinkos dalį. Jei perkate kinietišką blizgutį – supraskite blizgėsite pigiai ir trumpai. Jei perkate solidų daiktą –  jis tarnaus ir po metų ir po kelių, ypač jei neapleisite šio daikto priežiūros.

Tinkamai sudėliota strategija ir jos palaikymas, visada duoda teigiamus rezultatus ir vertinant raktažodžių konkurencijas, vertinami būtent tie parametrai, kokio dydžio autoritetą arba istoriją turi konkuruojantis puslapis. Ir mažiausiai, ką Jums reikės pasidaryti, kad pasiekti rinkos autoriteto lygį – tai pasidaryti tiek pat, kiek pasidarė šis autoritetas. Norite būti rinkos lyderiu, turite išmokti diktuoti savo taisykles, kad visi sektų iš paskos, o ne lenktų. Galų gale topuose yra tik viena pirma vieta. Ir jei Jums patinka laimėti tik varžybas – tai vienoms varžyboms įsigysite mašiną, kuri padės laimėti vieną etapą. Tačiau, jei ateinate į rinką ilgam, būkite pasiruošę ilgam maratonui, čia nėra laiko ilsėtis, čia reikia dirbti ir pasiekus savo, neapleisti, o kilti dar aukščiau, kad kitiems būtų sunku Jus pasivyti. Su pigia mašina ilgai nevažiuosite.