Ištekėti už verslininko reikia daugiau drąsos nei verslą įkurti

Ištekėti už verslininko reikia daugiau drąsos nei verslą įkurti

Romantiniams santykiams prasidėjus, nesunku įsivazduoti tokį vaizdelį:
Jūs sėdite su mylima mergina gražioje vietelėje ir piešiate nuostabų ateities paveikslą. “Įsivaizduok, brangioji, mus auksiniame paplūdimyje kur nors tolimoje šalyje. Gyvename iš mano projektų uždirbamų dividendų ir vargo nematom. Mes juk galėsime gyventi kur tik panorėję ! Nebus jokio privalomo darbo nuo 9.00 iki 17.00.”

Paskui Jūs sukuriate šeimą. Ji prarijo jauką! Negalite tuo patikėti. Tiesa, kol kas esate tik paprastas darbuotojas, bet turite ambicingų svajonių. Žinote, ko norite – parduoti savo produktų idėjas galingoms korporacijoms, kurios juos išplatins po visą pasaulį žymiai greičiau ir efektyviau, nei galėtumėte tai padaryti pats. O tada beliks džiaugtis plūstančiais dividendais. Realybėje viskas kur kas sudėtingiau. Savo verslo sukūrimas ne tik priverčia daugiau dirbti, bet ir yra rimtas vedybinių ryšių išbandymas. Vyro galvai panirus į svajonių debesį, žmonos uždarbis dažnai lieka vieninteliu pajamų šaltiniu. O jei ji savo darbo nemėgsta?

Ką daryti, kad tokiu sunkiu metu santuoka neiširtų?

Štai keletas naudingų patarimų:

1. Veikite kaip komanda.

Vargu ar įgyvendinsite savo svajones be sutuoktinės paramos. Greičiausiai, teks ne kartą padėkoti už Jūsų didžiulio Ego nuleidimą ant žemės.
Juk norėjote viską daryti savo nuožiūra, neieškant labiau patyrusių patarėjų. “Mentoriaus” turėjimas žymiai sutrumpina mokymosi laiką, todėl būtina tokį rasti. Juk verslo kūrimas – tai pirmiausia investavimas į savo žinias.

2. Kurkite planus kartu

Kokie Jūsų ilgalaikiai planai? Kaip ruošiatės juos įgyvendinti? Kai mesite darbą, žmona turės sutikti apmokėti visas sąskaitas. Šis aspektas tikrai labai svarbus, nes toks gyvenimo posūkis vyrui sukelia didžiulį stresą. Tam tikru momentu tampa aišku, kad būtina nustatyti aiškius terminus. Kaip įvertintinsite pasiekimus? Ateities planavimas reiškia būti realistišku apie savo finansines galimybes, juk reikalai gali klotis labai įtemptai.

3. Nusistatykite tikslus.

Jūsų žmona tikrai norės matyti progresą, todėl būtinai jį parodykite. Jokiu būdu nedarykite klaidos manydami, kad dirbate sunkiau nei ji. Atlikite savo darbų dalį. Galimas daiktas, kad neįnešite savo finansinės dalies į šeimos biudžetą gana ilgą laiko tarpą, todėl būkite naudingas kitose gyvenimo srityse.

4. Būkite lankstūs.

Negalite padaryti visko iš kart, todėl laikinai susiraskite laisvo agento darbą. Galite netgi ieškoti darbo, susijusio su Jūsų būsimu verslu. Tai gal būt ne tai, ko norite, bet tokiu būdu galite įgyti vertingos patirties. Kiekvienoje veikloje galima rasti ko nors naudingo, jei tik esate tam pasiruošęs.
Patirtis, įgyta iki tampant verslininku, dažnai neįkainojama. Galima labai daug išmokti, sukurti svarbius asmeninius santykius, pagelbėsiančius ateityje. Todėl jei jau rasite pašalinį darbą – gaukite iš jo maksimalios naudos.

Žmonai teks būti kantriai. Vyras verslininkas dažnai nepaklauso žmonos patarimų ir viską daro savaip. Tokiu atveju belieka žmonos tikėjimas savo vyru. Štai kodėl ryžtis tapti verslininko žmona yra gerokai sunkiau, nei sukurti verslą pačiai.