Raktiniai žodžiai – kaip parenkami raktažodžiai svetainei

Raktiniai žodžiai – kaip parenkami raktažodžiai svetainei

Norint gerų rezultatų paieškos sistemose – raktažodžiai svetainėje atlieka patį svarbiausią vaidmenį. Bet ar raktiniai žodžiai atrenkami teisingai, ar gaunami maksimaliai geri rezultatai? Pasigilinkime kaip tai atliekama.

Kur atliekama raktažodžių analizė

Google tam sukūrė įrankį: https://adwords.google.com/KeywordTool. Nebandykite spėlioti kas tinka Jūsų rinkai, viską pasitikrinkite su šiuo įrankiu. Rašykite viską kas Jūsų manymu aktualu Jūsų parduodamai prekei ar paslaugai. Peržiūrėjus rezultatus pamatysite kiek paklausus raktažodis turimai ar planuojamai svetainei. Jeigu suvesti raktažodžiai populiarūs Keyword Tool apačioje pasiūlys, jo manymu, panašias frazes į siūlomas. Dažniausiai siūlomos frazės yra neteisingos, bet peržiūrėjus jas visas, kartais įmanoma rasti ir Jums tinkamų.

Konkurentų tyrimas

Norint gerai suprasti rinkoje naudojamas frazes neužtenka tik peržiūrėti Keyword Tool įrankio rezultatus. Ištirkite atrinktų raktinių frazių lyderius, atkreipkite dėmesį kokias raktines frazes naudoja jie. Taip Jūsų turimas sąrašas pasipildys keletu svarbių raktinių frazių, kurias praleidote. Dažniausiai užtenka peržiūrėti konkurentų title – juos rasite savo naršyklės viršuje:

Taip atrodo šio straipsnio title „Kaip parinkti raktinius žodžius? – Raktiniai žodžiai svetainei“. Iš straipsnio galime spręsti jog aš naudoju raktines frazes „Raktiniai žodžiai“, „Kaip parinkti“. Tada patikriname ar tekste yra šių raktažodžių – matome jog jie naudojami. Taigi, galime daryti išvadą, jog šis svetainės straipsnis sukurtas būtent šioms raktinėms frazėms. Taip tiriate visus konkurentų puslapius.

Nuo ko prasideda svetainių kūrimas

Kai iš paieškos jėgainių gaunamas pats didžiausias srautas – rekomenduojama svetaines pradėti kurti nuo raktažodžių analizės. Sudarykite svetainės struktūrą būtent taip, tada pasieksite ženkliai geresnius rezultatus.

Ar teisingi Jūsų raktiniai žodžiai tikslinei auditorijai pasiekti

Vykdant raktažodžių analizę reiktų išsirinkti tik tas raktines frazes kurios atitinka Jūsų tikslinės auditorijos paieškas. Kartais susigundoma didelę paiešką turinčiomis frazėmis. Gerai pagalvokite ar verta investuoti į SEO kai ta raktinė frazė bevertė ir ji jums tik generuos lankytojų srautą, bet ne pardavimus. Juk Jūs norite ne tik generuoti lankytojų srautą, bet ir gauti iš jo naudos. Laikui bėgant didės vadinamasis „Atmetimo rodiklis“ (angl. bounce rate) ir Jūsų atliktas SEO bus bevertis, nes pozicijos kris žemyn.

Raktažodžiai pats svarbiausias SEO elementas. Teisingai parinkti ir naudojami svetainėje raktiniai žodžiai, tai gera sėkmingo kelio pradžia. Naudokite juos ne tik svetainėje, tada pasieksite aukštesnius rezultatus.