Nuo ko pradėti nuosavą verslą?

Nuo ko pradėti nuosavą verslą?

Kokį ir nuo ko pradėti savo nuosavą verslą? Pradėti verslą ne visada būna drąsu. Dažniausiai kyla klausimai nuo ko pradėti, kaip realizuoti idėjas, kaip planuoti biudžetą, kokia yra efektyviausia reklama, kaip pritraukti daugiau klientų ir pan.

Taigi, ką prieš pradedant savo verslą reikia žinoti?

  1. Auksinė taisyklė – visi mes perkame, užsisakome tam, kad geriau jaustumėmės, pvz.: įsigyti batai, dantų pasta, maistas ir kt. Taigi sukurkite produktą ar paslaugą, už kurį žmonės mielai norėtų mokėti. Sužinokite, ko reikia Jūsų klientams ir ko jie nori. Stebėkite juos, analizuokite, pasikalbėkite ir stenkitės suprasti. Nebijokite paklausti jų apie savo problemas ir kokie sprendimai padėtų spręsti tas problemas. Kitaip tariant – raskite arba sukurkite problemą, kuri padėtų klientui jaustis geriau.
  2. Nustatykite savo verslo modelį. Pagalvokite, kaip Jūsų verslas uždirbs pinigus. Paprasčiau tariant, koks pajamų šaltinis bus (būsimi Jūsų klientai), o tada , kaip gausite tas pajamas (pardavimų, rinkodaros ir kitos strategijos).
  3. Pažink savo klientus. Kas jie? Kokie jų motyvai pirkti Jūsų produktus ar paslaugas? Kur juos galima rasti? Koks geriausias būdas bendrauti su jais, juos pasiekti? Kuo daugiau žinosite apie savo klientus, tuo sėkmingesnis bus Jūsų verslas.
  4. Ištirkite savo rinką. Turėkite aiškų supratimą apie rinką ir konkurentus. Jūs turite įvertinti konkurencingas grėsmes ir galimybes, tam kad joms atsiradus, būtumėtė numatę ir pasiruošę veikti. Tik veikimas ir budrumas padės būti Jums lyderiu.
  5. Niekada neapsiribokite vienu šaltiniu. Ieškokite kitų būdų, kaip uždirbti pinigus. Nesikliaukite tik vienu tiekėju, vienu klientu, net jei jis ir labai stambus, nes niekada nežinote, kada gali išeiti pas konkurentus.
  6. Nebijokite ieškoti pagalbos. Raskite žmones, kurie gali Jums duoti naudingų patarimų ar paramą. Konsultuokitės. Bendraukite, nes tai labai svarbu verslui, bendraudami patys galite rasti sau atsakymų.
  7. Visada raskite būdų kaip padidini pelną. Deja, turime Jus nuvilti, nėra verslo kur galima sėdėti ir nieko neveikiant gauti didelį pelną. O didėjantis pelnas – vadinasi daugiau klientų.
  8. Būkite novatoriški. Domėkitės, naudokitės internetinėmis technologijomis, siūlomais produktais, nes tai palengvins Jūsų darbą versle.

12 svarbiausių pamokų pradedančiajam verslininkui

Taigi, jei šiuo metu turite verslą, tiesiog privalote būti internete. Tai greitas ir vienas mažiausiai reikalaujantis kaštų būdas, pasiekti savo klientus, nukreipti srautą į Jūsų verslą, padidinant pardavimus. Visa tai turėtų būti Jūsų verslo plano dalis.

Google paieška internete kasdienybėje virtęs veiksmažodžiu „googlinti“, tapo puiki terpė reklamai. Google produktai, tokie kaip, Google adwords reklama, Gmail, Google My Business ir Google Maps, suteikia daug naudos verslui judėti į priekį. Kuomet interneto vartotojas ieško Google paieškoje produkto, paslaugos ar dar kažko iš bet kurios Lietuvos ar pasaulio vietos, gali būti, kad jis ieško būtent Jūsų.

Ar įmonei reikalinga internetinė svetainė?

Todėl Jūs, visų pirma, turite turėti savo verslo internetinę svetainę. Korektiškai ją įrengus, galima pagalvoti apie reklamavimąsi Google. Bet koks verslas gali būti surandamas Google paieškos pirmame puslapyje, nes vartotojas, įvedęs ieškomo produkto ar paslaugos raktinį žodį, bus Jūsų potencialus klientas. Įgyvendinti šią puikią idėją galite patys, bet tai užtruks laike ir nebūtinai padarysite viską teisingai arba, tiesiog, radę šios srities specialistus – beliks laukti gerų ir greitų reultatų.