Kaip suspėti padaryti visus darbus iki pietų? 16 patarimų
Straipsnio turinys:
- Planuokite dieną vakare
- Susitvarkykite kabinetą vakare
- Kelkitės labai anksti
- Fizinė mankšta
- Griežtai laikykitės grafiko
- Duokite sau 20 minučių, tam kad „įeitumėte“ į ritmą
- Priimkite sprendimus per 60 sekundžių
- Nešiokite ausines
- Iš pradžių darykite sunkiausius darbus
- Rašykite tekstus kuo ankščiau
- Stenkitės nevažiuoti į darbą
- Nepravedinėkite susitikimų (net per telefoną)
- Neskubėkite tikrinti savo el. pašto
- Susikurkite sau komfortą
- Tam tikrais atvejais apdovanokite save
20% jūsų pastangų apibrėžia 80% jūsų rezultatų. Bet kas tai per pastangos?
Įsivaizduokite: iki pietų jūs nutolstate nuo darbo stalo su atodūsiu, sėdatės į automobilį ir važiuojate į restoraną ar namo. Jūs neskubant, be rūpesčių pietaujate, galvojate kaip jus žaisite golfą likusia darbo dieną.
Tai yra įmanoma. Jūs galite spėti padaryti 90% savo darbo, ar net daugiau, ryte. Kaip? Duosiu jums 16 patarimų, bet pradžiai nedidelis įvadas.
Pirma, aš apibrėžiu darbą kaip tai, ką darote pats – svarbūs dalykai. Tobulu atveju susitikimai turi būti pašalinti iš šio paveikslėlio. Antra, šis metodas pagrįstas „Pareto“ principu: 80% jūsų rezultatų apibrėžia 20% jūsų pastangų. Jei dirbate ryte, tai reiškia, kad į svarbesnes užduotis galima atsižvelgti protingiau.
Planuokite dieną vakare
Kiekviena dieną vakare reikia peržiūrėti visas savo užduotis ir pasižymėti kada jas planuojate atlikti kitą dieną. Jeigu nesuplanuosite savo ryto, jūs nebūsite produktyvūs. Taip pat, neplanuokite per daug. Sudarinėkite pakankamai laisvą grafiką, kad galėtumėte tikrai suspėti pasidaryti visus darbus.
Susitvarkykite kabinetą vakare
Netvarka ofise trukdo susikaupti. Pastaba su žodžiais „Greičiau paskambink Bobui!“ gali sugandinti visą jūsų dieną. O kai ateinate ir jūsų kabinetas yra švarus, tai padeda jums galvoti aiškiai ir dirbti kruopščiau.
Kelkitės labai anksti
Norėdami viską suspėti – kelkitės laiku. Rekomenduoju keltis laikotarpiu nuo 5.30 iki 6.30 ryte. Jeigu jūsų rytiniai ritualai atima daug laiko, galite keltis truputi ankščiau. Akivaizdu, kad ir laiką, kada jus gulatės miegoti reikia pritaikyti šitam grafikui.
Fizinė mankšta
Moksliškai įrodyta, kad rytinė mankšta padeda geriau galvoti, dirbti efektyviau ir tapti produktyvesniu. Mokslininkas Džonas Reiti iš Harvardo rašo: fizinė mankšta yra reikalinga aukštų rezultatų pasiekimams, intelekto reikalaujančiose profesijose. Tam jums padės trumpas bėgimas ar 30 minučių trunkantis jogos pratimai.
Griežtai laikykitės grafiko
Neleiskite sau nukrypti nuo paskirto jumis kurso, juk laiko pas jūs ne tiek ir daug. Nelaužykite grafiko: tegul grafikas veda jus, ir tada galėsite daugiau suspėti.
Duokite sau 20 minučių, tam kad „įeitumėte“ į ritmą
Jėgų antplūdžio (srauto) pajūtis ateina, kai jūs esate pilnai įsitraukę į savo darbą, susikoncentravę ties juo, siekiate aukščiausių rezultatų ir dirbate greitai. Reikia laiko tam, kad įeiti į šią būseną, ir jeigu jūs nejaučiate kad darbas jus vežą, truputi palaukite.
Priimkite sprendimus per 60 sekundžių
Sprendimų priėmimas – tai sūkurys, kuris siurbia iš jūsų laiką. Kai jus susiduriate su būtinybe darbe priimti sprendimą, duokite sau minutę. Jūsų sprendimas bus ne ką blogesnis, bet užtruks daug mažiau laiko.
Nešiokite ausines
Ausinės išjungia trukdžius aplink jus ir padeda susikaupti. Harvard Business Review rekomenduoja savo darbuotojams naudoti ausines, tam kad jie būtų produktyvesni.
Iš pradžių darykite sunkiausius darbus
Markas Tvenas rašė: „Jeigu ryte iš pradžių suvalgysite varlę, tai blogiausia bus jau praeityje“. Braenas Treici šitą pasakymą pavartė didžiuliu principu (ir net parašė knygą apie tai): „Atmeskite pasibjaurėjimą, suvalgykite varlę“. Jeigu jūsų pati svarbiausia ir pati bjauriausia užduotis bus atlikta pirma, kita dalis dienos bus masyviai produktyvi.
Rašykite tekstus kuo ankščiau
Tai viena iš svarbiausiu intelektualių užduočių. Tekstų rašymas padeda sufokusuoti smegenys ir padidinti produktyvumą, todėl pradėkite dieną nuo šito. Jeigu jus rašysite kažką dienos pradžioje, jūs pagerinsite, ne tik, jūsų tekstų, bet kartu ir likusios dienos kokybę.
Stenkitės nevažiuoti į darbą
O ypač kai kelionės ilgos – padarykite viską, kad jums nereikėtų ten važiuoti. Tai ne tik praleistas laikas veltui, bet kartu ir psichikos niokojimas. Kelionė į ofisą ir atgal – tai vienas iš labiausiai stresą sukeliančių laiko tarpų. Pradėti darbą šiuo stresu – reiškia nužudyti savo produktyvumą. Net į Starbucks kavinę vaikščioti nereikia (užsisakykite kavą namo).
Nepravedinėkite susitikimų (net per telefoną)
Jeigu jūs jau seniai versle, jūs žinote, kad dauguma susitikimų – laiko švaistymas. Venkite jų visomis savo jėgomis, jeigu tai įmanoma.
Neskubėkite tikrinti savo el. pašto
Elektroninė komunikacija įtakoja mus tai pat, kaip ir susitikimai. Taip, tikrinti el. paštą reikia, tai svarbu, bet toks užsiėmimas suvalgys visą jūsų dieną, jeigu nuo to pradėsite savo darbą.
Laikykitės konkretaus tvarkaraščio.
Jeigu kažką darote reguliariai, kiekvieną kartą galėsite tai daryti greičiau ir geriau. Iškart kai rasite sau tinkamą tvarkaraštį, laikykitės jo, tai tramplynas į produktyvumą.
Susikurkite sau komfortą
Atlikite viską, ko reikia norint prisitaikyti prie sėkmės. Jei jums reikia atsipalaiduoti, nusiprausti, nusiskusti, papusryčiauti, pamedituoti, padaryti įrašą dienoraštyje, pašerti šunį ar net atidengti užuolaidas – padarykite tai. Kai atliksite šias parengiamąsias užduotis, jūs sukrusite sau aplinką, kuri padarys jus produktyvesniu.
Tam tikrais atvejais apdovanokite save
Nustatykite laikrodį ar net atgalinės atskaitos laikmatį. Kai tam tikru momentu jums reikės sustoti – taip ir padarykite. Išmeskite į orą saldainį, sušokite savo šventės šokį, laikas apdovanoti save.
Jei esate pilnas energijos ir turite vidinį norą padaryti dar daugiau, nebūtina mesti darbo dar prieš pietūs. Jei darbas jums suteiks laimę ir pasitenkinimą, tęskite. Kai 90% darbo išeina atlikti ryte, tai reiškia kad per visą darbo dieną jūs spėsite padaryti daugiau nei 100%.